Resize text: A- A A+
District Registrars


District Registrars Listing

No
Name of Registrar
Registration District (Other Districts)
Office Address and Phone Numbers
 
1
 

Jennylyn Barton

North East, Port of Spain
South East, Port of Spain                         Central District, Port of Spain                 
Laventille West, St. Joseph Rd, Laventille East and Morvant  St. Ann's, St. Ann's Ward Blanchisseuse

Ministry of Legal Affairs
72-74 South Quay
Port of Spain
774-1234/ 739-1234                                  

 
 
2
 
 
Petra Hoyte

North Western, Port of Spain South Western, Port of Spain First District, Diego Martin Second District, Diego Martin, St. James Port of Spain, Carenage, Chaguarams and Maraval

Diego Martin Regional Corporation
2-3 Orchid Drive, Morne Coco Road
Petit Valley
632-3932
3
Marissa Walcott-Mc Dowell

Tunapuna,                                                  St. Mary's & Paradise Tacarigua,             Arouca, Caura and La Pastora, Lopinot

Registrar General's Office                 Pennywise Building,                       Arima                                     664-5741                                                       

         4

Brensley-Ann Devenish

Town of Arima, Arima East Ward,             Arima West Ward and San Raphael

Registrar General's Office                 Pennywise Building,                       Arima                                               664-5741
         5  Carole Smythe

Caroni, Eastern District Cunupia,             Cunupia West, Chaguanas North,      Chaguanas South, Todds Road and       Calcutta Settlement

Chaguanas Borough Corporation         Cumberbatch Street                        Chaguanas                                        665-6350
 
 6
 
 
Nadia N. Alexis

Gran Couva,                                       Northern Montserrat Ward,                    Freeport, Brasso, Tabaquite,                    Upper Couva, Middle Couva and Lower Couva

Couva Health Facality
Couva Main Road                                   Couva
679-5115
          7 Ann-Marie Bebee

Cocal East, Trinity,                     Guayaguayare North,                  Guayaguayare South, Biche,                     Poole and Ecclesville

Mayaro/ Rio Claro Regional Corporation   High Street Rio Claro                                  644-1004
 
 8
 
Veleka Bhim

Hardbargain,Princes Town, North East Savana Grande, South East Savana Grande, Indian Walk, Tableland,New Grant, Moruga North, Moruga South and Brother's Road Settlement

Princes Town Health Facility                    Circular Road                                        Princes Town
655-7683
 
 9
 
 
Navin Deopersad Papourie, Penal and Penal Rock Penal Debe Regional Corporation
Hosein Bldg. 218 SS Erins Main Road
Debe
729-9531
 
 10
 
Ina June Jahurie

Cedros, Icacos, Chatham,                       La Brea, Rousillac, Point Fortin             and Guapo

29 Canaan Road, Point Fortin
Opposite Elections and Boundaries
Commission
648-6715
 
 11
 
 
Mona Bernard-Scipio

Morne L'Enfer, Erin, Palo Seco,                 Los Bajos and Santa Flora,                     St. Mary's Siparia Ward and Siparia

Penal Debe Regional Corporation
Hosein Bldg. 218 SS Erins Main Road
Debe
729-9531
 
 12
 
Beverly Phillip Waters of the Country Corner Duke and St. Vincent Streets      Port of Spain                                         625-3804, 625-3538
 
 13
 
Charmian Murphy

Northern District,Tobago North,Middle District Tobago and Leeward District Tobago

Caribana Building                                      Bacolet Street                                     Scarborough
635-0858
14
 
Margret Irvine

Parlatuvier, Mount St. George,                 Tobago and Plymouth

Caribana Building                                    Bacolet Street                                  Scarborough
635-0858
15
Lenor Melville

Windward District,                                 Tobago and Charlotteville,                       Tobago

Main Road, Roxborough
Tobago
492-1118